Jak właściwie kupić stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji, aby spełniał moje oczekiwania.

Stół stacjonarny do masażu to najważniejsze wyposażenie w pracy fizjoterapeutów. Używane są głównie w momencie rehabilitacji po operacjach. Możemy na nich dokonać masaże terapeutyczne z poziomu terapii manualnej czy mięśniowo-powięziowej. Stacjonarny stół do rehabilitacji jak wyselekcjonowac taki, który będzie niezwykle nam odpowiadał i który będzie dobrany do sposobu wykonywanych terapii. Warto więc poznać plusy oraz minusy, które posiada stół stacjonarny do rehabilitacji. Na samym początku powinno się ustalić czy taki stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji będzie wyłącznie w naszym gabinecie czy jednak zdecydujemy się z nim dojeżdżać do odbiorców.
Możemy tu wyróżnić dwie podstawowe kategorie:

  • stacjonarny stół do rehabilitacji – jest on na pewno cięższy, ma dużo funkcji. Ale jest on o wiele bardziej komfortowy dla chorego i lekarza. Jeśli pracujesz wyłącznie stacjonarnie będzie to najlepszy wybór.
  • mobilny stół do masażu – jest na pewno lżejszy, mniej wygodny dla chorego. Posiada na wyposażeniu kółka, dzięki którym łatwo potrafisz go przesuwać i jest nieco mniej stabilny. Stoły przenośne, świetnie sprawdzają się w przypadku lekarzy, jacy prowadzą zabiegi w domu.

Stół stacjonarny do masażu powinien posiadać również możliwość regulacji wysokości. Jest to szczególnie istotne w przypadku fizjoterapeuty, który musi mieć odpowiednio wyregulowaną wysokość do pracy z chorym. Działa to na skuteczniejszą jakość pracy, lecz też na skuteczniejszą pracę z chorym.
Możemy tu wyróżnić regulację:

  • ręczną;
  • hydrauliczną;
  • elektryczną.

Stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji z regulacją ręczną. Jest to najpopularniejszy model stołu dostępny na runku. Regulacja wysokości rozgrywa się za pomocą specjalnej korby, która zwykle umieszczona jest z tyłu urządzenia. W czasie pracy bardzo ciężko jest zmienić wysokość i ułożenie chorego. Więc jest on mało polecany do nowoczesnych gabinetów fizjoterapeutycznych.
Stół stacjonarny do rehabilitacji z regulacją hydrauliczną wysokości. Ma on specjalne hydrauliczne siłowniki i po ich naciśnięciu następuje obniżenie stołu. Tego modelu stołu jest w pewnym określeniu „ ugodą” dla chorego i lekarza.
Stacjonarny stół do rehabilitacji z regulacją elektryczną. Są one najczęściej nabywane przez kliniki i nowe gabinety. Cieszą się dużym zainteresowaniem.

Za pomocą pilota pozwala na dobrą oraz szybką regulację wysokości stołu. Możemy ją też prosto obniżać w czasie pracy z pacjentem bez najmniejszego dyskomfortu. To który stół stacjonarny do masażu kupimy uzależnione jest też od ceny, którą dysponujemy. Dużo z nich umiemy zakupić w zwykłej wersji i wersjach Pro. Różnią się one przede wszystkim grubością ramy jak również obiciem. Tkaniny użyte w bazowej wersji są mniej wytrzymałe oraz ich gama kolorystyczna jest dużo mniejsza. Jak potrafimy stwierdzić wybór jest rzeczywiście ogromny. Najkorzystniej jeśli wybierzemy taki, który spełni nasze wymagania. Praca dla nas i pacjenta będzie wygodna.