Jak nabyć stół do masażu, aby jakość do naszego gabinetu była najodpowiedniejsza?

Każdy kto zamierza prowadzić swój gabinet rehabilitacyjny powinien wyposażyć go w stół do masażu. Będziemy na nim pracować przez wiele lat i jest on niezbędnym wyposażeniem, stosowanym każdego dnia. Aby kupić właściwe stoły do masażu, muszą posiadać one dobrą konstrukcję i parametry odpowiadające zarówno rehabilitantom jak również chorym. Każdy spośród nich ma wady jak i atuty zatem jego kupno powinno być przemyślany. Im większe umiejętności fizjoterapeuty, tym stół do masażu będzie musiał spełnić określone warunki. Na początku powinniśmy określić, gdzie będziemy działać. Jeśli wyłącznie w naszym gabinecie, to należy zakupić stół do masażu stacjonarny. Ciężar stołu w tym wypadku nie jest dość istotna. Należy tu zwrócić uwagę na możliwość regulacji wysokości, zwłaszcza wtedy gdy w klinice pracuje więcej niż jeden rehabilitant. Stoły do masażu przenośne muszą wyróżniać się przede wszystkim niewielka wagą. Twoi pacjenci nie zawsze będą mieszkać w domu jednorodzinnym , czasem będziesz musiał wnieść stół do masażu na 4 piętro. Więc jego ciężar jest tutaj bardzo istotna. Kluczowe jest abyś mógł również złożyć stoły do masażu, zapakować w poręczną torbę i prosto przetransportować do klienta. Tutaj musimy zdecydować się na układ. Stoły ciężkie będą bardziej bezpieczne i wygodne, ale będzie nam je trudno przetransportować. Więc kupując odpowiedni model mobilny powinniśmy na to zwrócić uwagę.
Stoły do masażu wykonane z drewna czy aluminiowe?
Aluminium jest o jakiś 10% lżejsze, zatem takie stoły będą dobrze sprawdzały się w terenie. Są one również odporne na wszelkiego rodzaju warunki atmosferyczne, dlatego masaż możemy zostawić go na dworze bez obawy przed zniszczeniem. Stoły do masażu drewniane najczęściej możemy spotkać w SPA. Mają ładny, ponadczasowy wygląda, który doskonale wkomponuje się we wnętrze eleganckie, ale również i klasyczne. Ich jedynym minusem jest całkiem duża waga. Dlatego przenoszenie go z gabinetu do innego pomieszczenia może sprawić trudność. Stoły do masażu, a regulacja wysokości. Na początku powinno się mieć na uwadze, że możemy wyróżnić trzy zasadnicze regulacje. Ręczna, jaka jest najmniej komfortowa, jednak stoły są o wiele tańsze.

Regulacja hydrauliczna. Tutaj zmiana wysokości następuję, dzięki przyciskowi hydrauliczne, jaki znajduje się albo za oparciem, albo występuje w formie przycisku nożnego. Ostatnim jest regulacja elektryczna. Jest ona niesłychanie łatwa, lecz także najdroższa. Dzięki niej możesz śmiało regulować za pomocą pilota wysokość stołu. Wielką korzyścią jest także możliwość ciągłej regulacji zagłówka i podłokietników. Rozmiar stołu do masażu – jest to jednak z istotniejszych spraw. Nie zapomnijmy o pewnej zasadzie im dłuży stół do masażu tym korzystniej. Normalnie mają one od 180-190 cm. Jego max nośność wynosi zazwyczaj 200 kg. Szerokość powinna być także komfortowa dla klienta, aby wygodnie na nim leżał oraz w czasie zabiegu nie przechylał się na brzegi. Stoły do masażu występują w kilkunastu konfiguracjach. Jest ich na rynku sporo. Więc nasz wybór winien być dogłębnie przemyślany.