Urządzenia do fizykoterapii jak pozyskać najidealniejsze do naszego gabinetu w świetnych cenach?

Na samym początku należy opisać czym jest fizykoterapii. Jest to typ rehabilitacji medycznej, która wykorzystuje działanie czynników fizycznych. Aby fizykoterapia była skuteczna należy mieć profesjonalne urządzenia do fizykoterapii, które pomogą leczenie kontuzji bądź innych urazów. Aparaty do fizykoterapii ułatwią nam nie tylko zmniejszyć dyskomfort, ale też w natychmiastowy sposób przywrócić formę fizyczną. Zabiegi ze względu na model użytego sprzętu do fizykoterapii i zjawiska fizyczne możemy rozbić na:

  • Aparaty do fizykoterapii wykorzystujące wiązki lasera. Wykorzystywane są zwykle, by zmniejszyć odczuwanie bólu po zerwaniach ścięgna czy złamaniach. Naświetlanie laserem bardzo pozytywnie wpływa na zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa lub leczenia nerwobóli. Laser przekazywany jest wprost na bolesne miejsce. Chory dostaje do ochrony wzroku dedykowane okulary. Cały zabieg trwa nie dłużnej niż 10 minut.
  • Zaawansowane urządzenia do fizykoterapii https://med-store.pl/fizykoterapia/40 takie jak pole magnetyczne. Używane tutaj pole magnetyczne jest niewielkiej częstotliwości. Czas zabiegu to około 30 minut. Stosowany jest głównie w terapii po urazach lub reumatoidalnych zmianach. Działa dobrze na nasz układ immunologiczny oraz wpływa na zmniejszenie dyskomfortu. Klient kładzie się na leżance, nad którą prowadzony jest profesjonalny talerz w kształtach kołowych czy płytek. W momencie zabiegu pacjent nic nie odczuwa.
  • Sprzęt do fizykoterapii jaki jest także stosowany poprzez zastosowanie prądu galwanicznego. W momencie zabiegu diody stawiane są na bolesnych miejscach u chorego. Muszą one być położone na mokrym waciku, by podnieść przewodnictwo prądu. Stosowany prąd to prawie 0,2 mA/cm2 elektrody czynnej. Wykorzystywana jest zazwyczaj do łagodzenia stanów zwyrodnieniowych stawów. Leczy ona też na ograniczenie stanów zapalnych w układzie. Czas zabiegu to około 15 minut, w momencie którego chory odczuwa lekkie mrowienie. Po samym zabiegu może pojawić się zaczerwienienie, jaki w ciągu kilkunastu godzin wchłania się.
  • Aparaty do fizykoterapii, które używają ultradźwięki. To specyficzna głowica, którą przykłada się do ciała chorego. Ultradźwięki są aplikowana na skórze za pomocą specjalnej głowicy, która pracuje z substancją sprzęgająca jak żel czy żel z lekiem.
  • Urządzenia do fizykoterapii , które leczą zimnem potocznie zwane krioterapią. Temperatura wykorzystywana w ciągu tego zabiegu to chociażby -176 stopni Celsjusza. Wykorzystywane może być zimne powietrze lub azot. Tego rodzaju sprzęt do fizykoterapii ma za zadnie zmniejszyć odczucia bólowe oraz zapobiegać dalszemu rozwojowi osteoporozy.
  • Aparaty do fizykoterapii zwane potocznie Sollux. Wykorzystuje on lampę z oświetleniem podczerwonym, która nagrzewa określone punkty na ciele. Czas trwania zabiegu to około 15 minut. Tego typu urządzenia do fizykoterapii świetnie sprawdzają się przy problemach dermatologicznych, naświetlaniu zatok przynosowych również w okresie leczenia różnego rodzaju urazów.

Jak zauważamy sprzęt do fizykoterapii pełni ogromną rolę w profesjonalnym też szybkim działaniu. Dlatego urządzając swój gabinet winniśmy zakupić aparaty do fizykoterapii doskonałej jakości, jaki nam i klientom będą służyły poprzez lata.